Profil


Základní náplní jsou chirurgické zákroky limitované lokální anestezií. V roce 2012 – 1 361 operací, 2013 - 1380 operací, 2014 - 1459 operací, 2015 - 1453, 2016 - 1610 operací, 2017 - 1596. 

Pokud jde o znaménka, která rostou, jsou nepravidelná, je potřeba nejdříve navštívit příslušného kožního lékaře ( zvláště u takových to http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/skin-cancer/multimedia/melanoma/sls-20076095 , kdy čas vzniku a odstranění hraje zásadní roli v prognóze. 

  • MUDr. Danu Pospíšilovou
  • MUDr. Janu Kalosouvou - Jansovou
  • MUDr. Katju Hadrovou
  • MUDr. Alenu Reichertovou v Novém Boru.

Druhou skupinou jsou o útvary na povrchu kůže, různé "bradavice", nebo naopak v podkoží, atheromy – kožní cysty mazové – de facto ucpané kožní póry v různém stádiu vývoje, lipomy, histiocytomy atp.

Dupuytrenova kontraktura - prvního II st., kontraktura zasahující na klouby prstů, nebo při aktivním procesu je již opravdu na specializované pracoviště. Tak zvané "karpály" neoperuji, protože jde o ošetření dlaňového nervu. Výkony v oblasti konečníku nemám nasmlouvané z časového i technického vybavení.

Poslední skupinou jsou zánětlivé procesy kůže a podkoží, které potřebují chirurgickou intervenci. Gangliomy, záněty tíhových váčků – jsou primárně záležitostí ortopedie.

Chirurgie patří mezi medicínské obory s nejdelší vzdělávací dobou v medicíně a základní vybavení mezi jedno z nejdražších. Tedy jako ročník 1955 stále patřím k nejmladším ambulatním chirurgům v okrese.

Comments